HAREN – In ‘t Clockhuys te Haren is vanaf 6 januari tot 1 maart een tentoonstelling te zien met werk van Carolien van Olphen (schilderijen) en Ria Caspers (kleine beelden), onder de titel Mens in Beeld.
Het werk van Carolien van Olphen laat meteen zien dat ze een diepe passie voor het schilderen van de mens heeft. De mens boeit en ontroert haar. Met veel liefde en aandacht schildert zij de portretten, op zoek naar een sprekende gelijkenis, maar ook naar een diepere laag van de geportretteerde. Naast het uitbundige kleurgebruik, zoekt zij naar rust in haar schilderijen, zodat er harmonie en een serene uitstraling ontstaat.
Met grote technische vaardigheid schildert Carolien haar werken, voortkomend uit haar talent en haar gedrevenheid om zich telkens weer te verbeteren. Ze schildert haar modellen en hun kleding in sprekende kleuren. Sommigen zullen wellicht zeggen dat zij vooral mooie plaatjes creëert. Maar voorziet zij hiermee juist niet in de sterke behoefte aan schoonheid en geloof in het mooie van de mens? Het zijn schilderijen vol hoop, waarin de kijker zijn of haar zorgen tijdelijk kan vergeten.
Carolien is geboren in Rotterdam en heeft eigenlijk haar hele leven geschilderd. Nadat ze zo’n 10 jaar geleden naar Groningen verhuisde, heeft ze zich ook ambachtelijk geschoold: ze studeerde af aan de Klassieke Academie van Beeldende Kunst in Groningen. Sindsdien heeft ze veelvuldig in binnen- en buitenland geëxposeerd. Voor meer informatie en contact, zie www.carolienvanolphen.nl.
Ria Caspers boetseert in haar beeldende werk veelal ook menselijke figuren, maar niet altijd in realistische vorm. Haar beelden lijken – zeker in deze expositie – een soort droomfiguren, waardoor het geheel een surrealistische sfeer ademt. Gezichten boeien haar. Ze kijkt altijd naar de vorm van een gezicht en wordt daarbij geïnspireerd door kunstenaars die figuratief werken; maar haar favoriete kunstenaar is Picasso met zijn vele verschillende stijlen. De laatste tijd houdt ze zich volop bezig met het boetseren van portretten. Daar is recent ook het gebruik van kleur bij gekomen.
Ria is geboren in Drenthe en doorliep de deelstudie model-boetseren aan de Klassieke Academie te Groningen. Haar docent was Andrijana Martinovic die haar sterk inspireerde. Daarvoor had ze al vele jaren verschillende opleidingen en cursussen gevolgd naast haar werk als docent in het MBO-Zorg. Ze is vanaf 2004 lid van het Kunstcollectief De Waaier. Voor meer informatie, zie https://www.openateliersharen.nl/ria-caspers/.
Foto: Carolien van Olphen, Ria Caspers, (ingezonden)



