Cultuur

Groningse vertaalt nieuwe roman van Aliza Galkin-Smith

Stadjer Tsafrira Levy vertaalde Monoloog van een dikke man, de nieuwe grappige, levendige en smakelijke roman in monoloogvorm van Aliza Galkin-Smith.

Het boek vertelt het verhaal van een dikke man die onderweg naar eten zijn geluk heeft ontdekt. Verschillende recepten maken deel uit van deze levendige roman in monoloogvorm. Het boek is uitgegeven door Uitgeverij Elikser in Leeuwarden (ISBN 978-94-6365-075-5), telt 404 pagina’s en is verkrijgbaar voor 22,50 euro.

Monoloog van een dikke man

“De simpele titel dekt niet de lading van de lange weg die ik heb afgelegd, met de vele hindernissen en kruispunten, een weg vol plaatsen, mensen en verschillende soorten eten.

Ik ben altijd al dik geweest, een vrolijke dikkerd die zich er nooit door heeft laten storen. In mijn jeugd was ik een nerd en een goede leerling. Dat bleef ik tot ik vrij jong universitair docent werd, een begenadigd leraar als ik mijn studenten mag geloven. Sindsdien publiceer ik geregeld artikelen in vaktijdschriften, want zonder die publicaties red je het niet in de academische wereld. Ik heb nog meer pluspunten, zoals mijn uitstekende geheugen en de gave om overzicht te houden, met aandacht voor kleine details en hun plaats in het geheel. Dit alles heeft me niet veel geholpen in mijn privéleven, waar ik me als een blindeman heb laten leiden door vrouwen, leden van die onbegrijpelijke sekse die in staat bleken mij al bij voorbaat aan hun wil te onderwerpen, alsof ze mij bij een neusring konden beetpakken.”

Over de auteur

Aliza Galkin-Smith is, behalve een productieve romanschrijfster, ook beeldhouwer, schilder en creatief therapeut, met een grote passie voor haar tuin en keuken.

Over de vertaler

Tsafrira Levy is geboren en getogen in Israël en woont intussen 42 jaar in Groningen, waar ze haar studie klinische psychologie heeft afgemaakt en in dat vak werkzaam is geweest. Vanaf 1997 publiceert ze in het Nederlands in verschillende genres (jeugdliteratuur, poëzie, romans voor volwassenen, essays). Ze is getrouwd en heeft drie kinderen.

Foto: Uitgeverij Elikser