Auto, Duurzaamheid, Groningen

Slimme Bandenpomp bij Makro in Groningen laat direct besparing zien

GRONINGEN – Deze week is een Slimme Bandenpomp geplaatst bij het tankstation van Makro in Groningen aan het Kattegat 1. Al veel bezoekers van Makro hebben deze Slimme Bandenpomp weten te vinden, wat vele voordelen oplevert voor de gebruikers.

In samenwerking met Makro staat er al bij meerdere vestigingen een Slimme Bandenpomp. De eerste Slimme Bandenpomp bij een Makro vestiging is geplaatst in Duiven. Daar hebben inmiddels al meer dan 67.000 automobilisten de Slimme Bandenpomp gebruikt. Goed opgepompte banden levert de automobilist gemiddeld ruim 23 euro besparing op per keer gebruik. Door van De Slimme Bandenpomp gebruik te maken is er in totaal al meer dan 400.000 liters brandstof bespaard en 1.450 ton CO2-uitstoot vermeden. En dat is goed voor het klimaat!

“Met verbazing zien wij dat 60% van de auto’s in Nederland met te lage bandenspanning rijdt en zo onnodig honderden miljoenen liters brandstof verspilt. Zonde, want dat is slecht voor de portemonnee en het klimaat”, aldus Stichting De Groene Garage.

Onafhankelijk onderzoek van CE Delft toont aan dat 51% van de automobilisten nog steeds onderspanning heeft na het oppompen van de banden bij de gangbare luchtpompen. Om dit probleem op te lossen is de Slimme Bandenpomp ontwikkeld. Met gebruik van het touchscreen en uw kenteken komt hij tot de juiste bandenspanning.

Hoe meer mensen gebruik maken van de Slimme Bandenpomp hoe groter de impact op het klimaat. Doe mee en ervaar het gemak van deze Slimme Bandenpomp. En leuk om te weten: direct na het oppompen van de banden krijgt u de besparingen op het scherm te zien! Met goed opgepompte banden rijdt u weer schoner, veiliger en goedkoper.

Kijk op https://www.degroenegarage.org/de-slimme-bandenpomp voor meer informatie en alle locaties waar je een Slimme Bandenpomp kunt gebruiken.

Foto: Stichting De Groene Garage (ingezonden)