Resultaten
Tijdens de controle bezochten we 14 bedrijven. Bij een aantal bedrijven zagen we kleine overtredingen of aandachtspunten. De ondernemers zijn hierover geïnformeerd en krijgen de mogelijkheid om deze punten te herstellen. De gemeente kan later een hercontrole uitvoeren. Burgemeester Hans Broekhuizen: “We hechten veel waarde aan de bedrijvigheid in onze gemeente en bieden zo veel mogelijk ruimte voor ondernemen. Tegelijk willen we voorkomen dat criminelen misbruik maken van bedrijven of bedrijfslocaties. Met deze controles zorgen we er samen voor dat ondernemers veilig en eerlijk kunnen ondernemen en dat onze inwoners in een veilige omgeving wonen en werken.”
Regionale samenwerking
De controle is onderdeel van de regionale aanpak van ondermijning in Groningen. De Groninger gemeenten en de provincie werken hierbij samen om te voorkomen dat criminelen zich verplaatsen van de ene gemeente naar de andere.
Zien = Melden
Zie je iets dat je niet vertrouwd? Meld het dan bij de gemeente, de politie of via Meld Misdaad Anoniem: www.meldmisdaadanoniem.nl.
Een vermoeden is genoeg, en elke melding beschermt de omgeving. Zo houdt de gemeente samen Het Hogeland veilig.



