Sono Motors kondigt toetreding tot Nederlandse markt aan. Op 15 en 16 september kun je een proefrit maken in de Sion, de nieuwste elektrische zelfladende auto.
Slechts een paar weken na het afronden van een testrit door Europa, heeft de in München gevestigde mobiliteitsprovider Sono Motors een nieuwe reeks testritten aangekondigd van de elektrische Sion-auto met in totaal 18 steden in Nederland en Duitsland. Dit is het antwoord van het bedrijf op de groeiende belangstelling van een groeiende gemeenschap voor haar concept van duurzame mobiliteit. De reeks evenementen wordt op 1 september in Fürth gestart en het Nederlandse deel van de tour start op 7 september in Maastricht.
De compacte auto Sion is een elektrisch voertuig met zonnemodules geïntegreerd in de carrosserie die de zon gebruiken om een bereik van maximaal 30 kilometer per dag te genereren – zelfladend en naast het basisbereik van 250 kilometer. Met een bereik dat geschikt is voor dagelijks gebruik, een aankoopprijs van 16.000 euro (exclusief de batterij) en de geïntegreerde functies voor delen, is het voertuig ontworpen om met name gezinnen en stadsforenzen aan te spreken. Tot nu toe heeft het bedrijf ongeveer 7.000 voertuigreserveringen ontvangen.
Tour met 3500 testritten
“In juni hebben we het reserveringssymbool van 5000 gepasseerd en daarmee een cruciale fase afgesloten”, zegt Laurin Hahn, CEO en een van de oprichters van Sono Motors. “Deze tour is onze manier om tegemoet te komen aan de overweldigende vraag naar proefritten. Daarom zullen we op onze kernmarkt van Duitsland opnieuw extra proefritten aanbieden op weg naar Nederland. Nederland is zelf een zeer interessante markt omdat het wordt beschouwd als een pionier op het gebied van elektromobiliteit. We zijn daarom van mening dat er een groot potentieel is voor een elektrische auto zoals de Sion en we verheugen ons erop de markt te betreden”, voegt Hahn toe.
Iedereen die geïnteresseerd is om achter het stuur van de Sion te gaan zitten en het team te ontmoeten, kan zich aanmelden voor de datum van hun voorkeur op de Sono Motors-website. Op elk van de evenementendagen zullen twee prototypen en een team van acht man aanwezig zijn om informatie te geven over de auto en het bedrijf, integratie van de zon en de functies voor mobiliteit en delen. De proefritten in Groningen zijn op 15 en 16 september.
Foto: Sono Motors



