HOOGEZAND – Bloemstylist en Nederlands kampioen Floral Art 2023, Franka Roenhorst, geeft op woensdag 9 oktober een bloemsierkunst-demonstratie in Hoogezand. De demonstratie vindt plaats van 19.30 tot 22.00 uur in de theaterzaal van het Aletta Jacobs College aan de Laan van de Sport 4. De zaal is geopend vanaf 19.00 uur.
Franka Roenhorst, die volgend jaar Nederland zal vertegenwoordigen op de World Cup Floral Art 2025 in Den Haag, heeft haar passie voor bloemen al vanaf jonge leeftijd ontwikkeld. “In groep 6 wist ik al dat ik met mijn handen wilde werken,” aldus Roenhorst. Na haar opleiding aan het AOC Terra, waar haar liefde voor bloemsierkunst werd aangewakkerd, volgden meerdere succesvolle wedstrijden, mede dankzij haar stage bij bloemstylist Hans Zijlstra.
Tijdens haar demonstratie in Hoogezand zal Roenhorst haar creativiteit tonen, waarbij ze gebruik maakt van diverse bloemen en materialen. “In wedstrijden mag je helemaal losgaan, niet alleen met bloemen, maar ook met de ondergronden. Favorieten heb ik niet echt, maar ik werk graag met onder andere sering, delphinium, ranonkel en exotische bloemen als de Strelitzia,” vertelt ze.
Franka Roenhorst en Hans Zijlstra runnen samen een bloemenwinkel in Groningen en hebben een dochter, vernoemd naar Zijlstra’s favoriete bloem, de orchidee Cattleya.
Voor meer informatie en reserveringen kunnen geïnteresseerden terecht op de website van Groei & Bloei Midden-Groningen.
Foto: VBW/Fotostudio Vlekke (ingezonden)