Midden-Groningen

9 maanden langer opvang Oekraïense vluchtelingen in Muntendam

Burgemeester Adriaan Hoogendoorn: “De opvanglocatie in Muntendam is een geschikte opvanglocatie voor menswaardige opvang van Oekraïense vluchtelingen. Omdat er nog vraag is naar opvang voor Oekraïense vluchtelingen en wij tijdelijk ruimte over hebben, kunnen we een bijdrage leveren aan de taakstelling in de provincie. Het gaat dan om nieuwe bewoners die vooraf weten dat de locatie slechts voor korte periode beschikbaar zal zijn. Zo voorkomen we ook leegstand en vandalisme in en om het gebouw. De centrumontwikkeling van Muntendam mag hierdoor geen enkele vertraging oplopen. Daarom is deze extra opvang slechts voor beperkte tijd beschikbaar gesteld.” 

Opvanglocaties in Midden-Groningen

Sinds maart 2022 vangt de gemeente Midden-Groningen net als veel andere gemeenten Oekraïense vluchtelingen op. Dit doen we op drie plekken:

  • 99 in Muntendam (Kerkstraat 2, verhuizing medio 2024 naar Kerkstraat 2, Hoogezand)
  • 120 in Slochteren (Hoofdweg 10a)
  • 65 in Hoogezand (Astronautenlaan 33)

Hier komen tijdelijk 80 plekken bij in Muntendam. 

Anders dan bij de opvang van asielzoekers (buiten Europa), is de gemeente verantwoordelijk voor opvang, medische zorg en onderwijs van Oekraïense vluchtelingen. Dit staat in de Europese Richtlijn Tijdelijke Bescherming Oekraïne. Oekraïense vluchtelingen mogen in tegenstelling tot asielzoekers aan het werk en de kinderen gaan naar school in de gemeente. 

Foto: Gemeente Midden-Groningen (ingezonden)